Active Denial Systém

Translator

 

Časté dotazy k systému aktivního odmítnutí

 

Q1. Proč potřebujeme tuto technologii?

A1. Active Denial System je potřeba, protože je to první nesmrtonosný protipěchotní systém s řízenou energií s rozšířeným dosahem větším než v současnosti používané nesmrtící zbraně. Většina protipěchotních nesmrtících zbraní využívá kinetickou energii (gumové náboje, sedací vaky atd.). Systém založený na kinetice má vyšší riziko lidského zranění a jeho účinnost se liší v závislosti na velikosti, věku a pohlaví cíle. Systém Active Denial System je však trvale účinný bez ohledu na velikost, věk a pohlaví a má větší dosah než dosah ručních palných zbraní. Systém Active Denial System poskytne vojenskému personálu nesmrtící zbraň, která má stejný účinek na všechny lidské cíle.

 

Q2. Jaký typ misí ministerstva obrany bude systém Active Denial System podporovat?

A2. Systém Active Denial System bude podporovat celé spektrum operací od nesmrtících metod kontroly davu, rozptýlení davu, ochrany konvojů a hlídek, zabezpečení kontrolních bodů, zabezpečení perimetru, odepření oblasti a ochranu přístavů, stejně jako další obranné a útočné operace. z pevných i mobilních platforem. Systém Active Denial System je pokročilá, nesmrtící, směrovaná energie, protipersonální schopnost s dlouhým dosahem, která promítá paprsek milimetrových vln (nikoli mikrovlnných) o velikosti člověka (1,5 m) na vzdálenost až 1 000 metrů. Bude mít stejný přesvědčivý nesmrtelný účinek na všechny lidské cíle bez ohledu na velikost, věk a pohlaví.

 

Q3. Jaká je mezera mezi "křičet a střílet?"

A3. Letectvo provádělo výzkum efektů a podpůrných technologií od konce 80. let. Současné pozemní vývojové úsilí, financované společným programem nesmrtonosných zbraní, bylo zahájeno v roce 1997. Systém aktivního popírání byl formálně označen jako technologická demonstrace pokročilého konceptu od roku 2002 do roku 2007. Demonstrace technologie pokročilého konceptu je oddělením Obranný proces k rychlému přesunu vyspělých technologií do rukou bojovníka pro vojenské hodnocení.

Q4. Jaký je stav programu Active Denial System?

A4. Společný program nesmrtících zbraní pokračuje v investicích do rozvoje technologie aktivního popírání, aby podpořil zájem uživatelů o menší, mobilnější konfiguraci pro městská prostředí.

 

Společný program nesmrtonosných zbraní a Armament, Research, Development and Engineering Center (ARDEC) Army's Research Development and Engineering Command (ARDEC) spolupracují na nové generaci Active Denial System, který bude využívat technologii v pevné fázi a poskytne menší, lehčí systém se zkrácením doby spouštění a nižšími náklady. Solid-state active denial technologie má potenciál poskytnout kratší dosah (~100 m), menší velikost bodu (~0,5 m) Active Denial System, který nabízí snížení velikosti a hmotnosti ve srovnání se současným dlouhým dosahem (1000 m), velký spot-size systémy (1,5 m). Pomocí polovodičového zdroje energie z nitridu galia k produkci milimetrových vln 95 GHz lze technologii Active Denial v pevné fázi použít jako samostatný „doplňkový“ systém, který je integrován do nových nebo stávajících platforem.

 

Q5. Existuje více než jeden aktivní systém odmítnutí?

A5. Ano. Od roku 2002 do roku 2007 Active Denial System Advanced Concept Technology Demonstration integrovala a zabalila Active Denial Technology do dvou systémových konfigurací. Systém 1, technologický prototyp, integroval technologii do vysoce mobilního víceúčelového kolového vozidla. Systém 2 byl postaven jako obrněný kontejnerový systém přepravitelný taktickými vozidly. Oba systémy úspěšně dokončily řadu pozemních a námořních hodnocení vojenské užitečnosti. V letech 2014-2015 byl systém 1 zrekonstruován na robustnější a mobilnější systém přepravovaný nákladním vozem Marine Corps MTVR.

 

Oba prototypy jsou systémy s velkým dosahem a velkými rozměry a jsou k dispozici pro cvičení ve službách nebo bojových velitelství a jsou vhodné pro operační nasazení.

 

Q6. Bude systém Active Denial System nasazen v dohledné době?

A6. Oba prototypové systémy úspěšně dokončily řadu pozemních a námořních vojenských hodnocení užitečnosti. Oba systémy jsou k dispozici pro cvičení Service nebo Combatant Command a jsou vhodné pro operační nasazení. Pokud je přijat provozní požadavek uživatele, je připraven plán nasazení systému, školení operátorů a poskytování provozní podpory prostřednictvím zástupce terénních služeb.

 

Q7. Je Active Denial System laser?

A7. Active Denial System není laser a nevyužívá laser jako zdroj směrované energie. Zdrojem energie systému Active Denial System je gyrotron, který využívá zcela odlišnou fyziku ke generování paprsku elektromagnetické energie směrovaného ze systému Active Denial System. Systém Active Denial System generuje soustředěný a velmi směrovaný radiofrekvenční paprsek milimetrových vln. Se systémem pro určování vzdálenosti je spojen laserový dálkoměr bezpečný pro oči.

 

Q8. Je paprsek radioaktivní?

A8. Ne. Paprsek není radioaktivní a ani paprsek systému Active Denial System nemá spojené radioaktivní materiály.

 

Q9. Funguje tento systém jako mikrovlnná trouba?

A9. Ne. ADS, nesmrtící zbraň s řízenou energií, promítá velmi krátkou dobu (řádově několik sekund) soustředěný paprsek milimetrových vln o frekvenci 95 gigahertzů (GHz). Mikrovlnná trouba pracuje na frekvenci 2,45 GHz. Při mnohem vyšší frekvenci 95 GHz je související vlnová délka směrované energie velmi krátká a pouze fyzicky schopná dosáhnout hloubky kůže asi 1/64 palce. Mikrovlnná trouba pracující na frekvenci 2,45 GHz má mnohem delší přidruženou vlnovou délku, řádově několik palců, což umožňuje větší průnik materiálu a účinnost při ohřevu jídla. ADS poskytuje rychlý a reverzibilní pocit zahřívání povrchu kůže, který neproniká do cíle.

 

Q10. Jak víte, že je to bezpečné?

A10. Byl proveden rozsáhlý výzkumný program s cílem porozumět účinkům systému Active Denial System na lidské tělo. Cílem bylo zajistit, aby byly dobře pochopeny účinky milimetrových vln a aby existovala široká bezpečnostní rezerva mezi provozně užitečnými úrovněmi účinků a těmi, které mohou způsobit zranění.

 

Více než 15 let výzkumu více než 13 000 expozic od dobrovolníků, jak ve statických ukázkách, tak v realistických provozních hodnoceních, prokazuje účinnost a minimální riziko zranění. Ředitelství pro lidskou efektivitu Air Force Research Laboratory na Brooks City-Base v Texasu provedlo mnoho let úspěšných a bezpečných laboratorních testů. V roce 2000 začalo testování na letecké základně Kirtland, jižně od Albuquerque, N.M., s použitím plnohodnotného hardwarového demonstrátoru Active Denial Technology. Formální institucionální kontrolní komise přezkoumala a schválila všechna testování pod dohledem Úřadu generálního chirurga letectva.

 

Nežádoucí účinky jsou extrémně vzácné, dočasné a zahrnují kožní puchýře. Vystavení systému Active Denial System může také způsobit dočasné zarudnutí pokožky. Výzkum ukazuje, že existuje pouze 1/10 1% šance na zranění v důsledku expozice systému Active Denial System. Normální, vrozené, sebeochranné chování, jako je mrknutí očima, otočení hlavy a averzní reakce, to vše minimalizuje riziko zranění. Energie dosáhne hloubky kůže pouze asi 1/64 palce, což je ekvivalent tří listů papíru. Pocit okamžitě ustane, když se jedinec vysune z paprsku.

 

Tato zjištění prošla šesti nezávislými recenzemi. V průběhu výzkumného programu Poradní panel Human Effects, nezávislý panel složený z nevládních vědeckých a lékařských odborníků, také pravidelně přezkoumával aspekty plánování a výsledky výzkumných a testovacích aktivit a poskytoval jim poradenství. V přezkumu programu v roce 2008 tento panel dospěl k závěru, že existuje nízké riziko vážného zranění při vystavení paprsku systému aktivního odmítnutí. Kopii zprávy panelu naleznete zde.

 

Q11. Došlo někdy k nějakým zraněním spojeným s aktivními systémy popírání?

A11. Ano. Došlo ke dvěma zraněním spojeným s expozicí systému Active Denial System, která si vyžádala lékařskou péči. Oba byli popáleninami druhého stupně. K prvnímu incidentu došlo v lednu 1999 a pramenil z laboratorního neštěstí. Incident vyústil v puchýř o velikosti čtvrtiny a vyžádal si pouze ambulantní péči. K druhému neštěstí došlo v dubnu 2007, kdy byl zraněn letec během cvičení na Moody AFB, GA. Letec utrpěl popáleniny druhého stupně (puchýře) z nadměrné expozice systému Active Denial System kvůli procedurálním chybám. Letec se plně zotavil a vrátil se do aktivní služby. Ve snaze minimalizovat riziko zranění byly provedeny změny v postupech zakázky, procesních kontrolních seznamech a tréninkových procesech ovládacích prvků Active Denial System. Navíc byl začleněn proces shody ověřený více osobami a upgrade softwaru. Výzkum ukazuje, že existuje pouze 1/10 1% šance na zranění spojené s vystavením aktivním systémům popírání.

 

Q12. Kdo se testování účastnil?

A12. Více než 13 000 dobrovolníků se zúčastnilo testování systému Active Denial System, včetně vojáků v aktivní službě, armády v záloze, armády ve výslužbě a civilistů ministerstva obrany. Veškeré testování přísně dodržuje postupy, zákony a federální předpisy upravující lidský výzkum. Testy zahrnující lidi byly přezkoumány Institucionální kontrolní komisí složenou z různorodé skupiny kvalifikovaných odborníků. Kromě přezkumů prováděných na místní úrovni jsou návrhy výzkumu rozsáhle přezkoumávány zvláštními komisemi ve Výzkumné laboratoři letectva a v kanceláři generálního chirurga letectva. Lidé účastnící se tohoto výzkumu musí být skutečnými dobrovolníky. Každý dobrovolník si před účastí musí přečíst a podepsat podrobný formulář dobrovolného souhlasu. Kopie prázdného formuláře souhlasu jsou k dispozici ke kontrole. Formuláře jsou vypracovány v souladu s 32 CFR Section 219 a Air Force Instruction 40-402. Nabízení dobrovolníků probíhalo ústně. Neměli jsme problém sehnat dostatek dobrovolníků.

 

Q13. Jaká zabezpečení má systém, aby zabránil zneužití systému Active Denial?

A13. Systém Active Denial zahrnuje mnoho úrovní kontroly, aby byl zajištěn bezpečný a účinný odpuzující účinek. Hardware v systému zahrnuje sadu senzorů pro vrtání, která umožňuje operátorovi vidět celou dráhu paprsku a cílovou oblast a nevyžaduje žádné úpravy pro balistiku nebo vítr. Active Denial System také zahrnuje počítačové systémy, které omezují dobu trvání záběru. Kromě toho byly začleněny změny v postupech zapojení, aktualizace softwaru, vylepšené kontrolní seznamy, dodržování předpisů ověřených více osobami a rozšířené tréninkové procesy pro ovládací prvky systému Active Denial, aby se minimalizovala možnost zranění.

 

Q14. Může být tato technologie někdy smrtelná?

A14. Systém Active Denial System byl speciálně navržen jako nesmrtící zbraň. Aby se tato technologie stala smrtící, musela by expozice energetického paprsku trvat a mnohokrát prodloužit dobu potřebnou k dosažení odpuzujícího účinku. Systém Active Denial zahrnuje mnoho úrovní kontroly, aby byl zajištěn bezpečný a účinný odpuzující účinek. Hardware v systému umožňuje operátorovi vidět celou dráhu paprsku a cílovou oblast a nevyžaduje žádné úpravy pro faktory prostředí, jako je vítr. Kromě toho byly začleněny změny v postupech zapojení, aktualizace softwaru, vylepšené kontrolní seznamy, dodržování předpisů ověřených více osobami a rozšířené tréninkové procesy pro ovládací prvky systému Active Denial, aby se minimalizovala možnost zranění.

 

Q15. Způsobuje Active Denial System rakovinu nebo ovlivňuje plodnost?

A15. Ne. Byl proveden podrobný výzkum účinků na člověka. Provedli jsme testování, abychom zjistili, zda krátkodobé a opakované vystavení této energii milimetrových vln může způsobit rakovinu. Výsledky ukazují, že ani u provozovatele systému, ani u cíleného jedince nehrozí rakovina. Jsme si tím velmi jisti a nezávislé kontrolní komise souhlasí. Podrobná zpráva o studii se objevuje v odborném časopise, Carcinogenesis (2001) 22: 1701-1708. Podobné studie týkající se plodnosti byly nedávno dokončeny. Protože energie sahá do hloubky pouze asi 1/64 palce, energie nemůže ovlivnit reprodukční orgány. Experimentální výsledky neprokázaly žádné škodlivé účinky.

 

Q16. Je paprsek v krátké vzdálenosti od antény silnější nebo možná smrtící?

A16. Ne. Zatímco intenzita paprsku se poněkud mění s dosahem, výpočty bezpečnostní rezervy a efektů vzaly v úvahu maximální intenzitu paprsku. Účinek odpuzování bude prakticky identický na krátké nebo dlouhé vzdálenosti, dokud se účinky nerozptýlí mimo účinný dosah systému.

 

Q17. Jaký je pocit vystavení systému Active Denial System?

A17. Mnoho dobrovolných účastníků testu tento efekt přirovnává k dočasnému teplu, které pociťuje otevření dvířek horké trouby. Pocit zmizí, když se cíl pohybuje mimo paprsek. Pocit je dostatečně intenzivní, aby způsobil téměř okamžitou reflexní akci cíle k útěku z paprsku.

 

Q18. Active Denial System vás zasáhne přímo do očí, oslepí vás?

A18. Ne. Provedli jsme rozsáhlé studie o tom, zda Active Denial System může ovlivnit oči. Všechny studie ukázaly, že přirozený reflex mrkání, averzní reakce a otáčení hlavy chrání oči. Výzkumná laboratoř letectva provedla výzkum, který prokázal, že brýle, kontaktní čočky, dalekohledy a brýle pro noční vidění nezvyšují riziko poranění očí v důsledku expozice systému Active Denial System. Více informací je k dispozici na straně 13 zprávy Human Effects Advisory Panel

 

Q19. Je vystavení systému Active Denial System škodlivé pro subjekty nosící šperky, mince, brýle nebo kov?

A19. Ne. Neexistují žádné nepříznivé účinky na subjekty, které nosí některou z těchto položek.

 

Q20. Je aktivní systém odmítnutí legální?

A20. Ano. Technologie prošla úplnou právní a smluvní kontrolou a bylo zjištěno, že je v souladu s mezinárodními právními závazky Spojených států. Mezi tyto právní závazky patří právo válečných smluv a dohody o kontrole zbrojení, jejichž smluvní stranou jsou Spojené státy, mezinárodní zvykové právo, vnitrostátní právo a politika USA. Tyto kontroly určily, že neexistují žádné právní zákazy pro vývoj a používání této technologie, pokud je používána správně a v souladu s vhodnou taktikou, technikami a postupy.

 

Q21. Jste si jisti, že za několik let nebudou mít nepříznivé účinky?

A21. V důsledku rozsáhlého výzkumu účinků na člověka provedeného na systému Active Denial System jsme si velmi jisti, že nedojde k žádným dlouhodobým nepříznivým vedlejším účinkům. Četné platné vědecké studie neprokázaly žádnou souvislost mezi energií v této oblasti elektromagnetického spektra a nepříznivými zdravotními účinky. Studie účinků na člověka související s vystavením technologii spojené se systémem Active

 

Active Denial System zahrnuje následující:

 

Chalfin, S., D'Andrea, J.A., Comeau, P.D., Belt, M.E., and Hatcher, D.J. Absorpce milimetrových vln v oku primátů na 35 GHz a 94 GHz. Fyzika zdraví, 83(1): 83-90, 2002.

 

Foster, K.R., D'Andrea, J.A., Chalfin, S., a Hatcher, D.J. Tepelné modelování poškození rohovky primátů milimetrovými vlnami při 35 GHz a 94 GHz. Health Physics, 84 (6): 764-769, 2003.

 

Jauchem, J. R. Přehled literatury o lékařských vedlejších účincích radiofrekvenční energie v lidském prostředí. Journal of Microwave Power and Electromagnetic Energy, 32 (2): 103-124, 2003.

 

Jauchem, J. R. Ryan, K. L. a Frei, M. R. Kardiovaskulární a tepelné odezvy u potkanů ​​během ozařování 94 GHz. Bioelectromagnetics 20:264-267, 1999.

 

Mason, P.A., Walters, T.J., DiGiovanni, J., Beason, C.W. Jauchem, J.R., Dick, J.E., Mahajan, K., Dusch, S.J., Shields, B., Merritt, J.H., Murphy, M.R. a Ryan, K.L. Nedostatek účinku vystavení radiofrekvenčnímu záření v pásmu 94 GHz na zvířecím modelu karcinogeneze kůže. Carcinogenesis 22: 1701-1708, 2001.

 

Nelson, D.A., Walters, TJ, Ryan, K.L., Emerton, K.B., Hurt, W.D., Ziriax, J.M., Johnson, L.R., and Mason, P.A., Mezidruhová extrapolace zahřívání kůže v důsledku ozařování milimetrovými vlnami: modelování a experimentální výsledky . Health Physics, 84 (5): 608-615, 2003.

 

Nelson, D.A., Nelson, M.T., Walters, T.J. a Mason, P.A. Účinky ozařování milimetrovými vlnami zahřívání kůže: Výsledky tepelného modelování. IEEE Transactions on Microwave Theory and Techniques 48:2111-2120, 2000.

 

Pakhhomov, A.G., Akyel, Y., Pakhomova, O.N., Stuck, B.E. a Murphy, M.R. Současný stav a důsledky výzkumu biologických účinků milimetrových vln. Bioelectromagnetics 19: 393-413, 1998.

 

Ryan, K.L., D'Andrea, J.A. Jauchem, J.R., and Mason, P.A. Radiofrekvenční záření o milimetrové vlnové délce: Potenciální problémy bezpečnosti práce související s povrchovým vytápěním. Bioelectromagnetics 78: 170-181, 2000.

 

Walters, T.J., Ryan, K.L., Nelson, D.A., Blick, D.W. a Mason, P.A., Účinky průtoku krve na zahřívání kůže vyvolané ozářením milimetrovými vlnami u lidí. Health Phys. 86(2): 115-120, 2004.

 

Walters, T.J., Blick, D.W., Johnson, L.R. Adair, E.R., a Foster, K.R. Pocity zahřívání a bolesti pomocí milimetrových vln: Srovnání s jednoduchým tepelným modelem. Health Physics 78:259-267, 2000.

 

zdroj:

https://jnlwp.defense.gov/About/Frequently-Asked-Questions/Active-Denial-System-FAQs/fbclid/IwAR1HNK-EOsoy3vgqqichlg_xAwstiaBYnNWWC67kxanBT9jbq_3gWhVYHPA/