Vítejte v temném a zvráceném světě trans-humanismu
Konečně se dozvídáme, kdo stojí za probíhajícím spiknutím. Jedna moc šikovná publicistka odhalila spletitou síť jednotlivých protagonistů a jejich nepopsatelně odpornou misantropickou (reptiliánskou) agendu vedoucí k destrukci lidstva již v r. 2030.
"Skok" ke zkáze lidstva
Nejbohatší lékařská výzkumná nadace na světě Wellcome Trust se spojila s dvojicí bývalých ředitelů DARPA, kteří vybudovali skunkworks v Silicon Valley, aby zahájili éru noční můry sledování, včetně dětí ve věku pouhých tří měsíců. Jejich program může pokročit pouze tehdy, pokud to dovolíme.
Britská nezisková organizace s vazbami na globální korupci v průběhu krize COVID-19 i s historickými a současnými vazbami na britské eugenické hnutí loni zahájila globální obdobu DARPA zaměřenou na zdraví. Tento krok zůstal v podstatě bez povšimnutí mainstreamových i nezávislých médií.
Wellcome Trust, který byl pravděpodobně po Billu Gatesovi druhý, co se týče schopnosti ovlivňovat dění během krize COVID-19 a očkovací kampaně, spustil loni vlastní globální obdobu tajné výzkumné agentury Pentagonu, oficiálně za účelem boje proti "nejnaléhavějším zdravotním výzvám naší doby". Ačkoli tato konkrétní iniciativa Wellcome Trust poprvé vznikla v roce 2018, byla z ní vyčleněna loni v květnu a její počáteční financování činilo 300 milionů dolarů. Rychle přilákala dva bývalé vedoucí pracovníky agentury DARPA, kteří dříve působili ve vyšších patrech Silicon Valley, aby řídili a plánovali její portfolio projektů.
Tato globální zdravotnická DARPA, známá jako Wellcome Leap, se snaží dosáhnout "průlomových vědeckých a technologických řešení" do roku 2030 nebo dříve, přičemž se zaměřuje na "komplexní globální zdravotní výzvy". Wellcome Trust se otevřeně vyjadřuje k tomu, jak bude Wellcome Leap aplikovat přístupy Silicon Valley a firem rizikového kapitálu na oblast zdravotnictví a vědy o živé přírodě. Nepřekvapí, že jejich tři současné programy jsou připraveny vyvíjet neuvěřitelně invazivní technologicky zaměřené a v některých případech otevřeně transhumanistické zdravotnické technologie, včetně programu zaměřeného výhradně na využití umělé inteligence (AI), mobilních senzorů a nositelných technologií pro mapování mozku u dětí ve věku tří let a mladších.
Toto vyšetřování Unlimited Hangout zkoumá nejen čtyři současné programy Wellcome Leap, ale také lidi, kteří za nimi stojí. Výsledný obraz je obrazem neuvěřitelně zlověstného projektu, který představuje nejen velkou hrozbu pro současnou společnost, ale i pro budoucnost samotného lidstva. Nadcházející vyšetřování Unlimited Hangout se bude zabývat historií nadace Wellcome Trust spolu s její rolí v nedávných i současných událostech.
Vedení společnosti Leap: Sloučení člověka a stroje pro armádu a Silicon Valley
Ambice projektu Wellcome Leap objasňuje Regina Duganová, bývalá ředitelka agentury DARPA v Pentagonu, která byla vybrána do jeho čela. Duganová zahájila svou kariéru v DARPA v roce 1996; v roce 1999 vedla protiteroristickou pracovní skupinu a o rok později DARPA opustila. Po odchodu z DARPA spoluzaložila vlastní firmu rizikového kapitálu Dugan Ventures a poté se v letech 2001 až 2003 stala zvláštní poradkyní zástupce náčelníka generálního štábu americké armády, což souviselo s invazí do Afghánistánu a Iráku. V roce 2005 založila technologickou firmu RedXDefense zaměřenou na obranu, která uzavírá smlouvy s armádou a konkrétně s agenturou DARPA.
Regina Dugan’s Keynote
V roce 2009, za Obamovy vlády, byla Duganová ministrem obrany Robertem Gatesem jmenována ředitelkou DARPA. Hodně se mluvilo o tom, že se stala první ženou v čele agentury, ale v agentuře si ji nejlépe pamatují pro její přístup k inovacím, takzvané "speciální síly". Během svého působení vytvořila dnes již neexistující Úřad pro transformační konvergenční technologie DARPA, který se zaměřoval na sociální sítě, syntetickou biologii a strojovou inteligenci. Mnoho témat, která dříve spravoval tento úřad, nyní zastřešuje Úřad DARPA pro biologické technologie, který byl vytvořen v roce 2014 a zaměřuje se na vše "od programovatelných mikrobů po symbiózu člověka se strojem". Úřad pro biologické technologie, stejně jako Wellcome Leap, sleduje kombinaci biotechnologických programů "zaměřených na zdraví" a transhumanistických snah.
Těsně před svým odchodem z nejvyšší funkce v DARPA dal Dugan zelenou počátečním investicím agentury do technologie mRNA vakcín, což krátce nato vedlo k investicím DARPA do společností Pfizer a Moderna. Vědec DARPA, který u Dugana lobboval za podporu tohoto programu, Dan Wattendorf, nyní pracuje jako ředitel oddělení inovativních technologických řešení v Nadaci Billa a Melindy Gatesových.
Zatímco na Duganovou v DARPA vzpomínají lidé z oblasti národní bezpečnosti a také ze Silicon Valley s láskou, Duganová byla v době, kdy byla ředitelkou DARPA, vyšetřována kvůli střetu zájmů, protože její firma RedXDefense získala během jejího působení milionové zakázky ministerstva obrany. Přestože se během vedení DARPA vzdala jakékoli formální role v této společnosti, nadále v ní držela významný finanční podíl a vojenské vyšetřování později zjistilo, že významně porušila etická pravidla.
Místo toho, aby byla Duganová jakýmkoli způsobem pohnána k odpovědnosti, stala se vrcholovou manažerkou společnosti Google, kam byla přijata, aby řídila skupinu Advanced Technology and Products Group (ATAP), kterou Google vyčlenil ze společnosti Motorola Mobility po akvizici této společnosti v roce 2012. Skupina ATAP společnosti Google byla vytvořena podle vzoru agentury DARPA a kromě Duganové v ní pracovali i další bývalí zaměstnanci agentury DARPA.
Ve společnosti Google Dugan dohlížel na několik projektů, včetně toho, co je nyní základem podnikání společnosti Google v oblasti "rozšířené reality", tehdy známého jako Project Tango, a také na "chytré" oblečení, v němž byly do textilu vetkány vícedotykové senzory. Další projekt, který Dugan vedl, zahrnoval použití "digitálního tetování" k odemykání chytrých telefonů. Asi nejkontroverznější je, že Dugan stál také za vytvořením "digitální autentizační pilulky". Podle Dugana se po spolknutí pilulky "celé vaše tělo stane vaším autentizačním symbolem". Duganová formulovala pilulku a mnoho dalších svých snah ve společnosti Google jako snahu o odstranění "mechanického nesouladu mezi lidmi a elektronikou" vytvořením technologie, která v různé míře spojuje lidské tělo se stroji. Během působení v této funkci ve společnosti Google Duganová předsedala panelu na Clintonově globální iniciativě v roce 2013 s názvem "Game-Changers in Technology" a v roce 2015 se zúčastnila setkání Bilderberg, kde byla umělá inteligence hlavním tématem diskuse.
V roce 2016 Duganová odešla ze společnosti Google do společnosti Facebook, kde byla vybrána jako první šéfka vlastní výzkumné agentury Facebooku ekvivalentní agentuře DARPA, tehdy známé pod názvem Building 8 (Budova 8). O vazbách DARPA na počátky Facebooku se hovořilo v nedávné reportáži Unlimited Hangout. Pod vedením Duganové společnost Building 8 výrazně investovala do technologie rozhraní mozek-stroj, z níž od té doby vznikají "neurální nositelné" náramky, o nichž se tvrdí, že jsou schopny předvídat pohyby ruky a prstů pouze na základě mozkových signálů. Společnost Facebook předvedla prototypy tohoto projektu na začátku tohoto roku.
Duganová opustila Facebook pouhých osmnáct měsíců po nástupu do společnosti Building 8 a oznámila, že se hodlá "soustředit na budování a vedení nového podniku", což byl zřejmě odkaz na Wellcome Leap. Duganová později řekla, že se na svou roli ve Wellcome Leap jakoby připravovala už od svého nástupu do zaměstnání, a označila ji za vrchol své kariéry. Když se Duganová začátkem tohoto roku v rozhovoru zeptala, kdo jsou klienti Wellcome Leap, odpověděla dlouze, ale v podstatě uvedla, že projekt slouží biotechnologickému a farmaceutickému průmyslu, mezinárodním organizacím, jako je OSN, a partnerstvím veřejného a soukromého sektoru.
Druhý vedoucí pracovník společnosti Wellcome Leap, provozní ředitel Ken Gabriel, má zkušenosti úzce spjaté s Duganovou prací. Gabriel je stejně jako Dugan bývalým programovým manažerem agentury DARPA, kde v letech 1992 až 1996 vedl výzkum mikroelektromechanických systémů (MEMS). V letech 1995 až 1996 působil jako zástupce ředitele DARPA a v letech 1996 až 1997 se stal ředitelem Úřadu pro elektronické technologie, kde byl údajně zodpovědný za přibližně polovinu všech federálních investic do elektronických technologií. V DARPA Gabriel úzce spolupracoval s FBI a CIA.
Ken Gabriel – COO of Wellcome Leap
Gabriel odešel z agentury DARPA na Carnegie Mellon University, kde po 11. září 2001 vedl Úřad pro bezpečnostní technologie. Tato kancelář byla po 11. září vytvořena speciálně proto, aby pomohla uspokojit potřeby federální vlády v oblasti národní bezpečnosti, uvádí se v oznámení programu Carnegie Mellon. Přibližně ve stejné době začal být Gabriel považován za "architekta odvětví MEMS" díky své předchozí práci v DARPA a založení polovodičové společnosti Akustica zaměřené na MEMS v roce 2002. Až do roku 2009 byl předsedou představenstva a technologickým ředitelem společnosti Akustica a poté se vrátil k práci v agentuře DARPA, kde působil jako zástupce ředitele agentury a byl přímo podřízen Regině Duganové.
V roce 2012 Gabriel následoval Duganovou do skupiny pokročilých technologií a produktů společnosti Google, kterou vlastně vytvořil. Podle Gabriela spoluzakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin pověřili Gabriela, aby ze společnosti Motorola Mobility vytvořil "model DARPA ze soukromého sektoru". Vedením byla pověřena Regina Duganová a Gabriel opět působil jako její zástupce. V roce 2013 Duganová a Gabriel společně napsali pro Harvard Business Review článek o tom, jak by inovační přístup "speciálních jednotek" DARPA mohl způsobit revoluci ve veřejném i soukromém sektoru, kdyby se více rozšířil. Gabriel odešel ze společnosti Google v roce 2014, tedy mnohem dříve než Duganová, a stal se prezidentem a generálním ředitelem společnosti Charles Stark Draper Laboratories, známější jako Draper Labs, která vyvíjí "inovativní technologická řešení" pro komunitu zabývající se národní bezpečností se zaměřením na biomedicínské systémy, energetiku a vesmírné technologie. Gabriel tuto pozici zastával až do roku 2020, kdy náhle odstoupil, aby společně s Duganem vedl společnost Wellcome Leap.
Kromě své role ve společnosti Wellcome je Gabriel také "technologickým průkopníkem" Světového ekonomického fóra a členem správní rady společnosti Galvani Bioelectronics, společného podniku společnosti GlaxoSmithKline, která je úzce propojena s fondem Wellcome Trust, a dceřiné společnosti společnosti Verily, která je součástí Googlu. Galvani se zaměřuje na vývoj "bioelektronických léků", které zahrnují "modulaci nervových signálů pomocí implantátů", což je zjevná snaha farmaceutického průmyslu a Silicon Valley normalizovat transhumanistické "léky". Dlouholetým předsedou představenstva společnosti Galvani, v němž Gabriel působí, byl Moncef Slaoui, který vedl americký program vývoje a distribuce vakcíny COVID-19 Operace Warp Speed. Letos v březnu byl Slaoui ze své funkce ve společnosti Galvani odvolán kvůli dobře podloženým obviněním ze sexuálního obtěžování.
Jeremy Farrar, manažer pandemického vyprávění
Zatímco Dugan a Gabriel zdánlivě vedou tuto organizaci, Wellcome Leap je dítětem Jeremyho Farrara a Mikea Fergusona, kteří působí jako její ředitelé. Farrar je ředitelem samotného fondu Wellcome Trust a Ferguson je místopředsedou jeho správní rady. Farrar je ředitelem nadace Wellcome Trust od roku 2013 a od počátku krize COVID se aktivně podílí na kritických rozhodnutích na nejvyšší úrovni v celosvětovém měřítku. Podílí se také na agendě Světového ekonomického fóra a v roce 2019 spolupředsedal zasedání WEF pro Afriku.
Farrarův fond Wellcome Trust je rovněž strategickým partnerem WEF a spolu s WEF spoluzaložil akční platformu pro COVID. Farrar nedávno stál za vznikem iniciativy COVID-Zero společnosti Wellcome, která je rovněž spojena s WEF. Farrar tuto iniciativu formuloval jako "příležitost pro společnosti, aby pokročily ve vědě, která nakonec sníží narušení podnikání". Zatím se jí podařilo přesvědčit finanční titány, včetně společností Mastercard a Citadel, aby investovali miliony do výzkumu a vývoje v organizacích, které Wellcome Trust upřednostňuje.
Některé kontroverzní projekty společnosti Wellcome v oblasti lékařského výzkumu v Africe a její vazby na britské eugenické hnutí byly popsány v prosincovém článku zveřejněném na Unlimited Hangout. Tato zpráva se rovněž zabývá intimními vazbami společnosti Wellcome na vakcínu COVID-19 společnosti Oxford-AstraZeneca, jejíž používání bylo v několika zemích omezeno nebo zakázáno. Jak bylo zmíněno v úvodu, samotný fond Wellcome Trust je předmětem připravovaného vyšetřování Unlimited Hangout (2. část).
Jeremy Farrar, který se narodil v Singapuru v roce 1961, byl dříve ředitelem oddělení klinického výzkumu Oxfordské univerzity v Ho Či Minově Městě, a to od roku 1998. Během této doby byl autorem řady epidemiologických výzkumných prací. V článku pro Financial Times z roku 2014 tvrdil, že důvodem jeho rozhodnutí přestěhovat se do Vietnamu bylo pohrdání konferenčními sály plnými bílých mužů. Jihovýchodní Asie byla zjevně mnohem méně regulovaným prostředím pro někoho, kdo pracuje v lékařském výzkumu a chce se věnovat průkopnickému výzkumu. Ačkoli Farrar sídlil ve Vietnamu, byl Oxfordem vysílán na různá místa po celém světě, aby studoval epidemie probíhající v reálném čase. V roce 2009, kdy prasečí chřipka pustošila Mexiko, naskočil Farrar do letadla, aby se ponořil přímo do akce, což udělal i v případě následujících celosvětových epidemií eboly, MERS a ptačí chřipky.
V uplynulém roce se objevilo mnoho otázek ohledně toho, jak velkou moc má Farrar nad globální politikou veřejného zdraví. Nedávno byl hlavní lékařský poradce amerického prezidenta Anthony Fauci na žádost deníku Washington Post nucen zveřejnit své e-maily a korespondenci z března a dubna 2020. Zveřejněné e-maily odhalují, jak se zdá, spiknutí na vysoké úrovni některých nejvyšších lékařských autorit v USA s cílem nepravdivě tvrdit, že COVID-19 mohl být pouze zoonotického původu, přestože vše nasvědčuje opaku. E-maily byly silně redigovány, jak se obvykle u takovýchto e-mailů děje, údajně kvůli ochraně informací o zúčastněných osobách, ale redigování "(b)(6)" chrání také velkou část příspěvků Jeremyho Farrara do těchto diskusí. Chris Martenson, ekonomický výzkumník a postdoktorand neurotoxikologie a zakladatel Peak Prosperity, měl k této záležitosti několik zasvěcených komentářů, včetně otázky, proč byla Farrarovi poskytnuta taková ochrana, když je ředitelem "charitativního fondu". Martenson se dále ptal, proč se Wellcome Trust vůbec zapojil do těchto jednání na vysoké úrovni.
V jednom z Fauciho e-mailů, datovaném 25. února 2020 a zaslaném Amelie Riouxovou z WHO, se uvádí, že oficiální úlohou Jeremyho Farrara v té době bylo "působit jako kontaktní osoba správní rady pro epidemii COVID-19, zastupovat správní radu a radit jí v otázkách vědeckých poznatků o epidemii a financování reakce". Farrar předtím předsedal vědecké poradní radě WHO. Z e-mailů rovněž vyplývá, že během deseti dnů připravil článek o "'původu" SARS-CoV-2, který nesl název "The Proximal Origin of SARS-CoV-2" a byl přijat k publikaci v časopise Nature Medicine 17. března 2020. Článek tvrdil, že virus SARS-CoV-2 mohl pocházet pouze z přirozeného původu na rozdíl od výzkumu zisku funkce, což je tvrzení, které bylo kdysi v hlavním proudu považováno za evangelium, ale v posledních týdnech se stalo předmětem značné kontroly.
Farrar se již dříve podílel na prezentaci příběhu o původu viru celosvětového významu. V letech 2004-5 bylo oznámeno, že Farrar a jeho vietnamský kolega Tran Tinh Hien, zástupce ředitele Nemocnice pro tropické nemoci, jako první identifikovali opětovný výskyt ptačí chřipky (H5N1) u lidí. Farrar při mnoha příležitostech vyprávěl příběh o vzniku této nemoci a uvedl: ": "Byla to malá holčička. Chytila ji od domácí kachny, která uhynula a ona ji vykopala a znovu pohřbila. Přežila." Podle Farrara ho tato zkušenost přiměla k založení celosvětové sítě ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací s cílem "zlepšit místní reakce na propuknutí nemoci".
Článek publikovaný v časopise Journal of Experimental Medicine vydávaném Rockefeller University Press v roce 2009 nese dramatický název "Jeremy Farrar: When Disaster Strikes". Farrar v něm v souvislosti s příběhem o původu viru H5N1 uvedl: "Lidé z WHO - a to není kritika - rozhodli, že je nepravděpodobné, že by dítě mělo SARS nebo ptačí chřipku. Odešli, ale profesor Hien zůstal, aby si s dítětem a jeho matkou promluvil. Dívka přiznala, že byla v předchozích dnech dost smutná ze smrti své domácí kachny. Dívka se s bratrem pohádala kvůli pohřbení kachny a kvůli této hádce se vrátila, kachnu vykopala a znovu pohřbila - pravděpodobně proto, aby její bratr nevěděl, kde je pohřbená. S touto historií mi profesor Hien zavolal domů a řekl, že má o dítě strach. Odebral dítěti stěry z nosu a krku a přinesl je do nemocnice. Ještě ten večer laboratoř provedla testy vzorků a ty byly pozitivní na chřipku typu A."
Vzhledem k tomu, že Farrar byl nyní odhalen jako důležitý člen týmu, který vytvořil oficiální verzi o původu SARS-CoV-2, měla by být prověřena jeho předchozí tvrzení o původu minulých epidemií.
Jeremy Farrar je jako ředitel "charitativního fondu" téměř zcela neodpovědný za svůj podíl na vytváření kontroverzních příběhů souvisejících s krizí COVID. Nadále stojí v čele globální reakce na COVID, částečně tím, že založil fond Wellcome Leap Fund pro "nekonvenční projekty financované ve velkém měřítku" jako otevřený pokus o vytvoření globální a "charitativní" verze agentury DARPA. Tím, že Farrar vymyslel fond Wellcome Leap, se ve skutečnosti postavil do pozice, kdy bude mít stejnou, ne-li větší, úlohu při budování základů pro éru po COVIDu, jako měl při budování základů pro samotnou krizi COVIDu. To je významné, protože generální ředitelka společnosti Wellcome Leap Regina Duganová označila COVID-19 za "okamžik Sputniku" této generace, který zahájí nový věk "zdravotnických inovací", podobně jako vypuštění Sputniku zahájilo globální technologický "vesmírný věk". Společnost Wellcome Leap se hodlá plně postavit do čela této skupiny.
"Vládci" odvětví sekvenování genů
Na rozdíl od zjevných vazeb na DARPA, Silicon Valley a Wellcome má předseda správní rady společnosti Wellcome Leap Jay Flatley jiné zázemí. Flatley je dlouholetým šéfem společnosti Illumina, kalifornského hardwarového a softwarového gigantu v oblasti genového sekvenování, který v současnosti podle všeho dominuje oboru genomiky. Ačkoli v roce 2016 odstoupil z představenstva společnosti Illumina, nadále působí jako výkonný předseda její správní rady. Flatley byl jako první vybrán do vedoucí pozice ve společnosti Wellcome Leap a podle nedávného rozhovoru, který Duganová poskytla, to byl on, kdo navrhl Reginu Duganovou na pozici výkonné ředitelky této organizace.
Jak uvádí profil společnosti Illumina v obchodním magazínu Fast Company, Illumina "působí v zákulisí, prodává hardware a služby společnostem a výzkumným institucím", mezi něž patří i 23andMe. Generální ředitelka společnosti 23andMe Anne Wojcicki, sestra generální ředitelky YouTube Susan Wojcicki a manželka spoluzakladatele Googlu Sergeye Brina, řekla společnosti Fast Company: "Je to šílené. Společnost Illumina je jako vládce celého vesmíru a nikdo to neví." Zpráva uvádí, že společnost 23andMe, stejně jako většina společností, které nabízejí spotřebitelům sekvenování a analýzu DNA, používá přístroje vyrobené společností Illumina.
V roce 2016 společnost Illumina zahájila "agresivní" pětiletý plán, jehož cílem je "přenést genomiku z výzkumných laboratoří do ordinací lékařů". Vzhledem k současnému stavu věcí, zejména celosvětovému tlaku na vakcíny a terapie zaměřené na geny, nemohl být tento plán, který letos končí, lépe načasován. Současný generální ředitel společnosti Illumina Francis DeSouza dříve zastával klíčové funkce ve společnostech Microsoft a Symantec. Také v roce 2016 výkonné týmy společnosti Illumina předpovídaly budoucnost, v níž se budou lidé testovat na geny od narození až po hrob, a to jak pro zdravotní, tak pro komerční účely.
Zatímco většina společností se během pandemie koronavirů potýkala s finančními problémy, některé zaznamenaly masivní nárůst zisků. Společnost Illumina zaznamenala od začátku krize COVID zdvojnásobení ceny svých akcií. K zisku společnosti přesahujícímu 1 miliardu dolarů během posledního daňového roku zřejmě přispělo rychlé schválení přístrojů NovaSEQ 6000, které dokáží testovat velké množství vzorků COVID rychleji než jiné přístroje. Jednotlivý přístroj má vysokou cenu téměř 1 milion dolarů, a proto se většinou nacházejí v elitních zařízeních, soukromých laboratořích a špičkových univerzitách.
Kromě své dlouholeté vedoucí funkce ve společnosti Illumina je Jay Flatley také "digitálním členem" Světového ekonomického fóra a vedoucím nezávislým ředitelem společnosti Zymergen, "technologického průkopníka" WEF, který "přehodnocuje biologii a mění představy o světě". Flatley, který se rovněž zúčastnil několika setkání v Davosu, vystoupil na WEF s projevem o "příslibu precizní [tj. genově specifické] medicíny". Na jiném panelovém zasedání WEF Flatley spolu s britským ministrem zdravotnictví Mattem Hancockem propagoval myšlenku, aby se genomové sekvenování dětí při narození stalo normou, a tvrdil, že má "potenciál posunout systém zdravotní péče od reaktivního k preventivnímu". Někteří účastníci panelu vyzvali k tomu, aby se genomové sekvenování kojenců nakonec stalo povinným.
Kromě Flatleyho jako jednotlivce je Illumina jako společnost partnerem WEF a hraje klíčovou roli v jeho platformě týkající se budoucnosti zdravotní péče. Jeden z vedoucích pracovníků společnosti Illumina je rovněž členem Rady WEF pro globální budoucnost v oblasti biotechnologií.
Nová naděje
Wellcome Leap má v současné době čtyři programy: Multi-Stage Psych, Delta Tissue, 1KD a HOPE. HOPE byl prvním programem, který společnost Wellcome Leap vyhlásila, a znamená Human Organs, Physiology and Engineering (lidské orgány, fyziologie a inženýrství). Podle úplného popisu programu je cílem programu HOPE "využít sílu bioinženýrství k rozvoji kmenových buněk, organoidů a celých orgánových systémů a spojení, které rekapitulují lidskou fyziologii in vitro a obnovují životně důležité funkce in vivo".
Program HOPE se skládá ze dvou hlavních cílů. Zaprvé se snaží "vytvořit bioinženýrskou platformu pro více orgánů, která obnovuje lidské imunologické reakce s dostatečnou věrností, aby zdvojnásobila prediktivní hodnotu preklinických studií s ohledem na účinnost, toxicitu a imunogenicitu terapeutických zásahů". Jinými slovy, tato bioinženýrská platforma napodobující lidské orgány by se používala k testování účinků farmaceutických výrobků, včetně vakcín, což by mohlo vytvořit situaci, kdy by zkoušky na zvířatech byly nahrazeny zkouškami na geneticky upravených a vypěstovaných orgánech. Ačkoli by takový pokrok byl jistě užitečný v tom smyslu, že by se omezily často neetické pokusy na zvířatech, důvěra v takový nový systém, který by umožnil, aby léčebné postupy přešly přímo do fáze testování na lidech, by vyžadovala také důvěru v instituce, které tento systém vyvíjejí, a v jeho sponzory.
V současné době má nadace Wellcome Trust příliš mnoho vazeb na zkorumpované subjekty ve farmaceutickém průmyslu, protože původně vznikla jako "filantropická" odnož britského farmaceutického gigantu GlaxoSmithKline, než aby někdo věřil tomu, co vytváří, bez skutečného nezávislého potvrzení, vzhledem k historii některých jejích partnerů, kteří falšovali údaje z klinických zkoušek vakcín a dalších produktů na zvířatech i na lidech.
Druhým cílem HOPE je otevřít možnost používat hybridní orgány mezi stroji a lidmi k transplantaci lidem. Tento cíl se zaměřuje na obnovení "funkcí orgánů pomocí kultivovaných orgánů nebo biologických/syntetických hybridních systémů" s pozdějším cílem vytvořit po několika letech bioinženýrsky plně transplantovatelný lidský orgán.
Později v popisu programu se však zájem o spojení syntetického a biologického stává jasnějším, když se uvádí: "Nastal čas podpořit synergie mezi organoidy, bioinženýrstvím a imunoinženýrskými technologiemi a pokročit v nejmodernějším stavu lidské biologie in vitro . ... budováním kontrolovatelných, dostupných a škálovatelných systémů." V dokumentu s popisem programu se rovněž uvádí zájem společnosti Wellcome o geneticko-inženýrské přístupy pro "vylepšování požadovaných vlastností a vkládání sledovatelných markerů" a ambice společnosti Wellcome reprodukovat stavební kameny lidského imunitního systému a lidských orgánových systémů pomocí technologických prostředků.
Transhumanistická batolata?
Druhý program, který bude Wellcome Leap realizovat, se jmenuje "Prvních 1000 dní: Podpora zdravých mozkových sítí", který organizace označuje zkratkou 1KD. Je to pravděpodobně nejznepokojivější program, protože se snaží využít jako testovací subjekty malé děti, konkrétně kojence od tří měsíců do tříletých batolat. Na program dohlíží Holly Bainesová, která dříve působila jako vedoucí oddělení strategického rozvoje organizace Wellcome Trust, než nastoupila do Wellcome Leap jako vedoucí programu 1KD.
Společnost 1KD se zaměřuje na vývoj "objektivních, škálovatelných způsobů hodnocení kognitivního zdraví dítěte" prostřednictvím sledování vývoje a funkce mozku kojenců a batolat, což umožňuje lékařům "rizikově stratifikovat děti" a "předvídat reakce na intervence" ve vyvíjejícím se mozku.
V dokumentu s popisem programu se uvádí, že až do této chvíle byly "naším hlavním oknem do vyvíjejícího se mozku techniky neurozobrazování a zvířecí modely, které mohou pomoci identifikovat kvantitativní biomarkery zdraví [nervové] sítě a charakterizovat rozdíly v síti, jež jsou základem chování". Dále uvádí, že technologický pokrok "otevírá další možnosti u malých dětí".
V popisu programu se dále uvádí, že umělé neuronové sítě, což je forma umělé inteligence, "prokázaly životaschopnost modelování procesu prořezávání sítí a získávání komplexního chování podobně jako u vyvíjejícího se mozku", zatímco zlepšení ve strojovém učení, což je další podmnožina umělé inteligence, lze nyní využít k získávání "smysluplných signálů" z mozků kojenců a malých dětí. Tyto algoritmy pak mohou být použity k vývoji "intervencí" pro malé děti, u nichž podle jiných algoritmů hrozí nedostatečně vyvinutá funkce mozku.
Dokument dále uvádí, že "nízkonákladové mobilní senzory, nositelná zařízení a domácí systémy" slibují "novou příležitost k posouzení vlivu a závislosti vývoje mozku na přirozených fyzických a sociálních interakcích". Jinými slovy, tento program usiluje o využití "nepřetržitých vizuálních a zvukových záznamů v domácnosti" a nositelných zařízení na dětech ke shromažďování milionů a milionů datových bodů. Společnost Wellcome Leap popisuje tato nositelná zařízení jako "relativně nenápadné, škálovatelné elektronické odznaky, které shromažďují vizuální, sluchové a pohybové údaje a také interaktivní funkce (jako je např. otáčení, tempo a reakční doba)". Na jiném místě dokumentu se objevuje výzva k vývoji "nositelných senzorů, které vyhodnocují fyziologická měřítka předpovídající zdraví mozku (např. elektrodermální aktivitu, dechovou frekvenci a srdeční tep), a bezdrátové nositelné technologie EEG nebo sledování očí" pro použití u kojenců a dětí do tří let.
Stejně jako ostatní programy společnosti Wellcome Leap je i tato technologie vyvíjena se záměrem, aby se během příštích pěti až deseti let stala hlavním proudem v lékařské vědě, což znamená, že tento systém - ačkoli je formulován jako způsob monitorování fungování dětského mozku za účelem zlepšení kognitivních výsledků - je receptem na celkový dohled nad kojenci a velmi malými dětmi, jakož i prostředkem pro změnu fungování jejich mozku podle toho, jak algoritmy a programátoři společnosti Leap uznají za vhodné.
1DK má dva hlavní cíle programu. Prvním z nich je "vyvinout plně integrovaný model a kvantitativní nástroje měření vývoje sítě v prvních 1000 dnech [života], které by stačily k předpovědi formování EF [výkonných funkcí] před prvními narozeninami dítěte". Takový model by měl podle popisu "předpovědět vliv výživy, mikrobiomu a genomu" na utváření mozku a také vliv "senzomotorických a sociálních interakcí [nebo jejich nedostatku] na procesy prořezávání sítě" a výsledky EF. Z druhého cíle je zřejmé, že široké zavedení těchto technologií neurologického monitorování u malých dětí a kojenců je konečným cílem 1DK. Uvádí se v něm, že program plánuje "vytvořit škálovatelné metody pro optimalizaci podpory, prevence, screeningu a terapeutických intervencí s cílem zlepšit EF alespoň o 20 % u 80 % dětí do 3 let věku".
Věrna eugenickým vazbám nadace Wellcome Trust (kterým se budeme podrobněji věnovat ve 2. části), uvádí 1DK Wellcome Leap, že "předmětem zájmu je zlepšení z nedostatečně rozvinuté EF na normativní nebo z normativní na dobře rozvinutou EF v celé populaci, aby se dosáhlo co nejširšího dopadu". Jedním z cílů 1DK tedy není léčba nemoci nebo řešení "globální veřejné výzvy v oblasti zdraví", ale experimentování s kognitivním rozšířením dětí pomocí prostředků vyvinutých algoritmy umělé inteligence a invazivní technologie založené na dohledu.
Dalším znepokojivým aspektem programu je jeho plán "vyvinout 3D mozkový asembloid in vitro, který by replikoval časovou tvorbu" vyvíjejícího se mozku, který je podobný modelům vyvinutým sledováním vývoje mozku kojenců a dětí. Později se v popisu programu hovoří o "in-silico" modelu dětského mozku, což je něco, co zjevně zajímá transhumanisty, kteří v takovém vývoji vidí předzvěst tzv. singularity. Kromě toho se zdá, že tento in-silico, a tedy syntetický model mozku má být použit jako "model", podle něhož se budou utvářet mozky kojenců a dětí "terapeutickými zásahy" zmíněnými na jiném místě popisu programu.
Mělo by být jasné, jak zlověstné je, že organizace, která v sobě spojuje ty nejhorší "šílené vědecké" pudy nevládních organizací i vojensko-výzkumného světa, otevřeně plánuje provádět takové experimenty na mozcích kojenců a batolat a pohlíží na ně jako na soubory dat a na jejich mozky jako na něco, co má být "ořezáno" strojovou "inteligencí". Umožnit takovému programu nerušený rozvoj bez odporu veřejnosti by znamenalo umožnit nebezpečnému programu zaměřenému na nejmladší a nejzranitelnější členy společnosti, aby potenciálně pokročil do bodu, kdy bude obtížné ho zastavit.
"Tkáňový stroj času"
Třetí a druhý nejnovější program, který se připojil k řadě Wellcome Leap, se nazývá Delta Tissue, organizace jej zkráceně označuje ΔT. Delta Tissue si klade za cíl vytvořit platformu, která bude v reálném čase sledovat změny ve funkci a interakci lidské tkáně, údajně za účelem "vysvětlení stavu nemoci u každého člověka a lepšího předvídání, jak by se tato nemoc vyvíjela". Společnost Wellcome Leap označuje tuto platformu jako "tkáňový stroj času" a vidí, že Delta Tissue je schopna předvídat vznik onemocnění dříve, než k němu dojde, a zároveň umožňuje lékařské zásahy, které "jsou cílené na jednotlivce".
Již dlouho před érou COVID byla přesná medicína nebo medicína "cílená nebo přizpůsobená jednotlivci" kódovým označením pro léčbu založenou na genetických údajích pacientů a/nebo pro léčbu, která mění samotnou funkci nukleových kyselin (např. DNA a RNA). Například americká vláda definuje "precizní medicínu" jako "nový přístup k léčbě a prevenci nemocí, který zohledňuje individuální variabilitu genů, prostředí a životního stylu každého člověka". Podobně se v článku publikovaném v roce 2018 v časopise Technology uvádí, že v onkologii "precizní a personalizovaná medicína... podporuje vývoj specializované léčby pro každý konkrétní podtyp rakoviny na základě měření a manipulace s klíčovými genetickými a omickými daty pacientů (transkriptomika, metabolomika, proteomika atd.)".
Před zahájením projektu COVID-19 a zaváděním vakcín byla technologie mRNA vakcín používaná společnostmi Moderna a Pfizer financovanými DARPA uváděna na trh jako léčba precizní medicínou a ve zprávách v médiích byla většinou označována jako "genová terapie". Byly také silně propagovány jako revoluční metoda léčby rakoviny, takže není překvapivé, že program Delta Tissue ve společnosti Wellcome Leap použije podobné zdůvodnění pro vývoj programu, jehož cílem je nabídnout lidem genové terapie na míru ještě před nástupem nemoci.
Tato platforma Delta Tissue pracuje na kombinaci "nejnovějších technologií profilování buněk a tkání s nedávnými pokroky v oblasti strojového učení", tedy umělé inteligence. Vzhledem k propojení společnosti Wellcome Leap s americkou armádou stojí za zmínku, že Pentagon a Google, oba bývalí zaměstnavatelé generální ředitelky společnosti Wellcome Leap Reginy Duganové a provozního ředitele Kena Gabriela, od září loňského roku spolupracují na využití umělé inteligence k předvídání nemocí u lidí, přičemž se nejprve zaměřili na rakovinu a poté se rozšířili na COVID-19 a všechny nemoci mezi nimi. Zdá se, že program Delta Tissue má příbuzné ambice, neboť z popisu programu je zřejmé, že jeho cílem je v konečném důsledku využít svou platformu pro řadu nádorových a infekčních onemocnění.
Konečným cílem tohoto programu Wellcome Leap je "vymýtit úporně náročné nemoci, které způsobují tolik utrpení na celém světě". Plánuje toho dosáhnout pomocí algoritmů umělé inteligence, jejichž předpovědní schopnost však nikdy není stoprocentní, a pomocí léčebných postupů úpravy genů, z nichž téměř všechny jsou nové a nebyly dobře otestovány. Tento poslední bod je důležitý vzhledem k tomu, že u jedné z hlavních metod úpravy genů u lidí, CRISPR, bylo v mnoha studiích zjištěno, že způsobuje značné poškození DNA, poškození, které je do značné míry nenapravitelné (viz zde, zde a zde). Zdá se být pravděpodobné, že člověk, který se dostane na takovou hi-tech léčebnou dráhu, bude i nadále potřebovat nekonečnou řadu léčebných zákroků genové editace a možná i dalších invazivních hi-tech zákroků, aby zmírnil a zvládl následky nešikovného spojování genů.
Celkový dohled pro léčbu "deprese"
Nejnovější program společnosti Wellcome Leap, který byl spuštěn právě tento týden, se jmenuje "Multi-Channel Psych: a je oficiálně zaměřen na vytvoření "komplexní, biologické" léčby deprese.
Organizátoři programu Wellcome Leap formulují problém, který chtějí tímto programem řešit, takto:
"Víme, že synaptická spojení slouží jako měna nervové komunikace a že posílení nebo oslabení těchto spojení může usnadnit učení se novým strategiím chování a způsobům pohledu na svět. Díky studiím na zvířecích modelech i na lidech jsme zjistili, že emoční stavy jsou zakódovány ve složitých vzorcích aktivity neuronových sítí a že přímá změna těchto vzorců prostřednictvím stimulace mozku může změnit náladu. Víme také, že narušení těchto jemně vyvážených sítí může vést k neuropsychiatrickým onemocněním." (zvýraznění přidáno)
Dodávají, že "biologicky založená léčba" deprese "není přizpůsobena biologii lidských bytostí, u kterých je používána", a proto je třeba léčbu deprese přizpůsobit "specifické biologii" jednotlivých pacientů. Jasně uvádějí, že to, co je třeba řešit, aby bylo možné takové osobní úpravy léčby provést, je získat "snadný přístup k biologickému substrátu deprese - tj. k mozku".
V popisu programu Wellcome Leap se uvádí, že toto úsilí bude zaměřeno konkrétně na anhedonii, kterou definuje jako "poruchu systému odměňování založeného na úsilí" a jako "klíčový příznak deprese a dalších neuropsychiatrických onemocnění". V dokumentu je drobným písmem uvedeno, že společnost Wellcome Leap uvádí:
"Ačkoli existuje mnoho definic anhedonie, méně nás zajímá zkoumání sníženého konzumního potěšení, celkového prožívání potěšení nebo neschopnosti prožívat potěšení. Podle výše uvedeného popisu budeme spíše upřednostňovat zkoumání anhedonie v souvislosti s poruchami v systému odměňování založeném na úsilí - např. snížená motivace k dokončení úkolů a snížená schopnost vynaložit úsilí k dosažení cíle."
Jinými slovy, společnost Wellcome Leap se zajímá pouze o léčbu aspektů deprese, které narušují schopnost jedince pracovat, nikoliv o zlepšení kvality nebo radosti ze života.
Společnost Leap v diskusi o svých cílech uvádí, že se snaží vyvinout modely toho, jak pacienti reagují na léčbu, která zahrnuje "nové nebo stávající možnosti modifikace chování, psychoterapie, medikace a neurostimulace", a zároveň zachycuje mimo jiné "genom, fenom [souhrn fenotypových znaků jedince], [neuronové] síťové propojení, metabolom [souhrn metabolických znaků jedince], mikrobiom, úroveň plasticity zpracování odměny". Jeho cílem je nakonec předpovědět vztah mezi genomem jedince a tím, jak v mozku funguje "zpracování odměny". Naznačuje, že data použitá k vytvoření tohoto modelu by měla zahrnovat využití nositelných zařízení, a uvádí, že výzkumníci "by se měli snažit využít vysokofrekvenční měření nošená pacientem nebo v domácnosti jako doplněk k měřením získaným na klinice, v nemocnici nebo v laboratoři".
Jedna z hlavních oblastí výzkumu zahrnutých do programu se snaží "vyvinout nové škálovatelné měřicí nástroje pro spolehlivou a vysoce hustou kvantifikaci nálady (jak subjektivně uváděné, tak objektivně kvantifikované prostřednictvím biometrických údajů, jako je hlas, výraz obličeje atd.), spánku, pohybu, fungování systému odměn, úsilí/motivace/úrovně energie, sociální interakce, příjmu kalorií a výstupu osy HPA v reálných situacích". Osa HPA (hypotalamus-hypofýza-nadledvinky) je zmiňována v celém dokumentu, což je významné, protože se jedná o systém negativní i pozitivní zpětné vazby, který reguluje mechanismy stresových reakcí, imunity a také plodnosti v lidském těle. Posledně jmenovaná skutečnost je obzvláště důležitá vzhledem k vazbám nadace Wellcome Trust na britské eugenické hnutí. Stojí také za zmínku, že některá komerčně dostupná nositelná zařízení, jako například Halo od Amazonu, již kvantifikují náladu, spánek a pohyb.
Autoři programu jdou ještě dále než výše uvedené, pokud jde o to, co chtějí monitorovat v reálném čase, a uvádějí: "Konkrétně podporujeme vývoj neinvazivní technologie, která by přímo zkoumala stav lidského mozku". Mezi příklady patří "neinvazivní ekvivalent spinálního tapu", "behaviorální nebo biomarkerové sondy neuronální plasticity" a "možnosti jednorázového neuronálního monitorování, které definují stav mozku předpovídající léčbu".
Jinými slovy, tento program Wellcome Leap a jeho autoři se snaží vyvinout "neinvazivní" a pravděpodobně nositelnou technologii schopnou monitorovat náladu, výrazy obličeje, sociální interakce, úsilí a motivaci a případně i myšlenky jednotlivce, aby "přímo zkoumali stav lidského mozku". Myslet si, že takové zařízení zůstane pouze v oblasti výzkumu, je naivní, zejména vzhledem k tomu, že osobnosti WEF na setkáních v Davosu otevřeně hovořily o tom, jak vlády plánují široce využívat takové technologie na svém obyvatelstvu jako prostředek preventivního zaměřování se na případné odpůrce a nastolení éry "digitální diktatury".
Zaměření na léčbu pouze těch aspektů deprese, které člověku překážejí v práci, dále naznačuje, že taková technologie by po svém vývoji byla využita k zajištění "dokonalého chování pracovníků" v odvětvích, kde jsou lidští pracovníci rychle nahrazováni umělou inteligencí a stroji, což znamená, že vládci mohou být selektivnější v tom, kteří lidé budou nadále zaměstnáni a kteří ne. Stejně jako ostatní programy Wellcome Leap, pokud budou dokončeny, budou plody programu Multi-Channel Psych pravděpodobně využity k zajištění populace poslušných automatů, jejichž pohyby a myšlenky budou intenzivně sledovány a monitorovány.
Staňte se součástí klinických hodnocení deprese
https://www.klinikasynexus.cz/nase-studie/mysl-nalada-pamet/velka-depresivni-porucha/
Poslední skok pro starou agendu
Wellcome Leap není malým počinem a jeho ředitelé mají finanční prostředky, vliv a konexe, aby své sny uskutečnili. Do vedení organizace patří klíčová síla, která stojí za snahou Silicon Valley o komercializaci transhumanistických technologií (Regina Duganová), "architekt" průmyslu MEMS (Ken Gabriel) a "vládce" vzkvétajícího průmyslu genetického sekvenování (Jay Flatley). Těží také z financování největší světové lékařsko-výzkumné nadace Wellcome Trust, která je rovněž jednou z vůdčích sil při formování genetického a biotechnologického výzkumu i zdravotní politiky na celém světě.
V šetření Sunday Times z roku 1994, které se týkalo této nadace, se uvádí, že "prostřednictvím grantů a sponzorských příspěvků [Wellcome Trust] jsou ovlivňovány vládní agentury, univerzity, nemocnice a vědci po celém světě. Trust rozděluje institucím více peněz než dokonce britská vládní Rada pro lékařský výzkum".
Dále se v něm uvádí:
"V kancelářích v prvním patře budovy se přijímají rozhodnutí, která ovlivňují životy a zdraví v měřítku srovnatelném s menšími válkami. V konferenční místnosti vysoko nad ulicí a v zasedacím sále v suterénu se vydávají rozhodnutí v oblasti biotechnologií a genetiky, která pomohou formovat lidskou rasu."
Od vydání tohoto článku se na vlivu Trustu mnoho nezměnilo. Pokud něco, tak jeho vliv na výzkumné cesty a rozhodnutí, která budou "utvářet lidskou rasu", jen vzrostl. Jeho bývalí představitelé z agentury DARPA, kteří strávili svou kariéru prosazováním transhumanistických technologií ve veřejném i soukromém sektoru, mají cíle, které se překrývají s cíli společnosti Wellcome Leap. Duganovy a Gabrielovy komerční projekty v Silicon Valley prozrazují, že Leap vedou ti, kteří se již dlouho snaží rozvíjet stejné technologie za účelem zisku a dohledu. To drasticky oslabuje tvrzení společnosti Wellcome Leap, že nyní usiluje o takové technologie pouze za účelem zlepšení "globálního zdraví".
Jak ukázala tato zpráva, většina těchto technologií by skutečně zahájila velmi znepokojivou éru masového dohledu nad vnějšími i vnitřními aktivitami lidí, včetně malých dětí a kojenců, a zároveň by vytvořila novou éru medicíny založené převážně na terapiích založených na úpravě genů, jejichž rizika jsou značná a jejich propagátoři je důsledně bagatelizují.
Když si uvědomíme úzkou vazbu, která již dlouho existuje mezi eugenikou a transhumanismem, dává Wellcome Leap a jeho ambice dokonalý smysl. V nedávném článku Johna Klyczka pro Unlimited Hangout bylo uvedeno, že prvním generálním ředitelem UNESCO a bývalým prezidentem britské Eugenické společnosti byl Julian Huxley, který ve své knize Nové láhve pro nové víno z roku 1957 vytvořil termín "transhumanismus". Jak napsal Klyczek, Huxley tvrdil, že "eugenické cíle biologického inženýrství lidské evoluce by měly být zdokonaleny prostřednictvím transhumanistických technologií, které kombinují eugenické metody genetického inženýrství s neurotechnologiemi, jež spojují člověka a stroje v nový organismus".
Již dříve, v roce 1946, Huxley ve své vizi pro UNESCO poznamenal, že je nezbytné, aby "eugenický problém byl zkoumán s největší pečlivostí a aby veřejná mysl byla informována o otázkách, které jsou v sázce, aby se mnohé, co je nyní nemyslitelné, mohlo stát alespoň myslitelným", což bylo ohromující prohlášení tak brzy po skončení druhé světové války. Z velké části díky nadaci Wellcome Trust a jejímu vlivu na politiku i lékařský výzkum v průběhu několika desetiletí se Huxleyho sen o rehabilitaci eugenikou inspirované vědy v době po druhé světové válce mohl brzy stát skutečností. Není překvapením, že Wellcome Trust hostí archiv Eugenické společnosti, kterou dříve vedl Huxley, a stále se může pochlubit úzkými vazbami na její nástupnickou organizaci, Galtonův institut.
Hlavní otázka zní: necháme se i nadále manipulovat, abychom umožnili otevřené prosazování a normalizaci transhumanismu a eugeniky, a to i prostřednictvím iniciativ, jako je iniciativa Wellcome Leap, která se snaží využít kojence a batolata jako testovací subjekty k prosazení své noční můry pro lidstvo? Pokud k přesvědčení, že se máme vzdát své budoucnosti a budoucnosti našich dětí ve prospěch vojenských agentů, manažerů korporací a eugeniků, stačí dobře připravené reklamní slogany a mediální kampaně vykreslující vize utopie, jako je "svět bez nemocí", pak nám z naší lidskosti zbývá jen málo, čeho bychom se měli vzdát.
Poznámka autora: Na této zprávě se podílel Johnny Vedmore.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
zdroj:
komentář autorky:
Interview 1650 – Whitney Webb Dissects the Wellcome Leap into Transhumanism