Sicko

 

Kam povede tupé následování amerického zdravotního systému.

 

Utajený plán Schillerové: Zvýšit zdravotní odvody firmám, zaměstnancům a živnostníkům

 

Žádná sleva není zadarmo.

 Ministryně financí Alena Schillerová slibuje nižší přímé daně zaměstnancům a úlevy živnostníkům, ale současně jim chce zvýšit zdravotní odvody stejně jako firmám. Pokud vláda tyto plány schválí, mohou být celkové odvody státu dokonce vyšší než dnes.

 

Vybrat navíc přes 70 miliard?

 Situace je dnes taková, že zdravotní pojišťovny vyberou na zdravotním pojištění celkem 323 miliard korun. 250 miliard z této částky do systému vloží zaměstnanci, firmy a živnostníci, zbytek dodá stát. Letos dosáhnou náklady na státní pojištěnce 73 miliard korun. Tvoří přitom 60 procent všech obyvatel země, jejich celkový počet dosahuje 5,9 milionu.

 Jednání mezi zástupci rezortů financí a zdravotnictví o zrušení plateb za státní pojištěnce, jejichž výpadek by pokrylo zvýšení zdravotního pojistného, potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro Českou televizi.

 

 Stát by podle představ Schillerové přestal platit zdravotní pojištění za nevýdělečné státní pojištěnce jako dosud, tedy za seniory, děti, nezaměstnané nebo vězně. Současně by se ovšem zvedly zdravotní odvody zaměstnanců, firem i živnostníků. Nejde přitom o malou částku, která se navíc každý rok navyšuje o několik miliard korun.

 

 Už jen samotné úvahy tohoto typu však vzbuzují velké znepokojení a další vážné zamyšlení nad kompetentností „odborníků“ vlády Andreje Babiše

 

celé zde:

forum24.cz/utajeny-plan-schillerove-zvysit-zdravotni-odvody-firmam-zamestnancum-a-zivnostnikum/

 

 

Sicko

Jestli chcete zůstat zdraví, snažte se neonemocnět. Americký dokument, nominovaný na Oscara (2007). Režie Michael Moore

 

 Známý kontroverzní americký filmař Michael Moore se ve svém filmu Sicko zaměřil tentokrát na poměry v americkém systému zdravotního pojištění. Na příkladech několika lidí, kteří z různých důvodů potřebovali lékařskou pomoc, demonstruje Moore triky, jimiž se pojišťovny snaží zabránit, aby za své klienty platily. Řadu lidí dokonce tyto instituce z malicherných důvodů vůbec odmítají pojistit jako příliš rizikové klienty

Název Sicko je odvozený od slova sick (nemocný), přičemž přidaná koncovka -o je odkazem na horor Alfreda Hitchcocka Psycho. Shodně s ním se název Mooreova dokumentu vyslovuje "sajko"

Tragikomický dokument oskarového režiséra Michaela Moorea ukazuje zvrácenost amerického zdravotního systému v celé nahotě. Odkrývá mechanizmy a praktiky soukromých zdravotních pojišťoven, které s politickým souhlasem dělají co je v jejich silách pro maximalizaci svých zisků. Přes mrtvoly.

 dokumentarni.tv/zdravi/sicko

 

ke stažení:

uloz.to/!JQKO9dUbGFDf/sicko-sk-dabing-avi